تلویزیون سامسونگ

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ + قابلیت Object Tracking Sound یا OTS در تلویزیون سامسونگ چیست؟

هنگامی که شما جهت خرید تلویزیون سامسونگ وارد فروشگاهی می شوید با طیفی از تلویزیون های سامسونگ رو به رو خواهید شد که هرکدام ویژگی و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. در واقع تلویزیون های سامسونگ از لحاظ کیفیت و امکانات به مرور زمان پیشرفت بسیار چشمگیری داشته اند ، به همین دلیل قبل از خرید تلویزیون باید درباره ی عملکرد و ویژگی های آن اطلاعات کافی داشته باشید.


فهرست مطالب


قابلیت Object Tracking Sound یا OTS در تلویزیون سامسونگ چیست؟

لیت Object Tracking Sound یک فناوری صدای فراگیر در تلویزیون های سامسونگ است و به معنای ردیابی اشیاء روی صفحه و همراه بودن تغییر صدا با حرکت است. به زبان ساده، به عنوان مثال صفحه تلویزیون فیلمی را نشان می دهد که در آن صحنه ای با ماشین وحود دارد، ماشین از راست به چپ حرکت می کند، بنابراین ابتدا صدا را از سمت راست می شونید و وقتی ماشین در صفحه حرکت می کند صدا با ماشین حرکت خواهد کرد.

OTS در تلویزیون سامسونگ

Object Tracking Sound که در تلویزیون های رده پایین استفاده می شود، می تواند در تلویزیون های با سیستم صوتی 2.1 استفاده شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید. می توانید بگویید که این یک نسخه ساده است.Object Tracking Sound + در تلویزیون هایی استفاده می شود که تعداد بلندگوهایی دارند که می توانند از اکوستیک با فرمت 5.1 در تلویزیون پشتیبانی کنند (از نوع اکوستیکی 4.1.2، 4.2.2،.4.2 است).Object Tracking Sound pro اصلاح جدید سال 2021 است که در تلویزیون های برتر NEO QLED استفاده می شود.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید کولرگازی سامسونگ + بررسی انواع تکنولوژی‌های مورد استفاده در کولرهای گازی

قابلیت OTS در تلویزیون چگونه کار می کند؟

قابلیت OTS هر صحنه را با صوتی که حرکت را روی صفحه ردیابی می کند ارائه می دهد. با بالا بردن و کاهش صدا در موقعیت های مختلف می توانید یک صدای سه بعدی واقع گرایانه را دریافت کنید.

قابلیت OTS 

هدف اصلی این فناوری بهبود صدا در تلویزیون شما است. برای انجام این کار؛ سناریوهای زیر اعمال می شود. توجه داشته باشید که چنین فناوری بدون + در تلویزیون های رده پایین با دو بلندگو و ساب ووفر اعمال می شود. این قابلیت کاربردی با تغییر صدا در اسپیکرها در موقع حرکت اجسام روی صفحه احساس شما را به نسبت تصاویر چند برابر می کند و همچون واقعیت تصاویر و صدا در کنار شما جریان پیدا می کنند.

Object Tracking Sound +

Object Tracking Sound + در تلویزیون هایی با بلندگوهای بیستر (مانند Q800T) استفاده می شود. این تلویزیون از فرمت صدای 4.2.2، شش بلندگو و دو ساب ووفر پشتیبانی می کند. بلندگوها نه تنها در پایین بلکه در کناره ها و بالای تلویزیون قرار می گیرند. تلویزیون از فرمت صوتی 5.1 و 7.1 پشتیبانی می کند، اگر ویدیویی را با فرمت صدای 5.1 نمایش دهید، صدای فراگیر ایجاد می شود و از کانال های صوتی برای پردازش استفاده می شود.

Object Tracking Sound +

اگر ویدیویی با صدا را با فرمت استریو دریافت کردید، طبق الگوریتم تجویز شده در برنامه، بلندگوها را در کناره ها و بالا دریافت خواهید کرد. این باعث ایجاد صدای فراگیر بیشتری می شود. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین لباسشویی های سامسونگ آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی Add Wash  سامسونگ را بخوانید.

Object Tracking Sound pro چگونه کار می کند؟

Object Tracking Sound pro برای اینکه امسال دست به سینه ننشسته باشد و کاری کرده باشد ورژن جدید قابلیت OTS یعنی ورژن پرو را رونمایی کرده است به همین دلیل برخی تغییرات در عملکرد آن دیده می شود.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + معرفی ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها

توجه: Object Tracking Sound فقط در تلویزیون های با اندازه صفحه نمایش بزرگتر از 49 اینچ کار می کند. در تلویزیون های کوچکتر؛ نزدیکی بلندگوها ایحاد افکت های صوتی فراگیر را دشوار می کند و صدا موثر نیست. هر چه صفحه تلویزیون بزرگتر باشد، Object Tracking Sound بهتر کار می کند.

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

هنگامی که شما جهت خرید تلویزیون سامسونگ وارد فروشگاهی  می شوید با طیفی از تلویزیون های سامسونگ رو به رو خواهید شد که هرکدام ویژگی و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. در واقع تلویزیون های سامسونگ از لحاظ کیفیت و امکانات به مرور زمان پیشرفت بسیار چشمگیری داشته اند ، به همین دلیل قبل از خرید تلویزیون باید درباره ی عملکرد و ویژگی های آن اطلاعات کافی داشته باشید.

فاصله و سایز تلویزیون

یک ارتباط مستقیم میان اندازه صفحه تلویزیون و فاصله از محل نشستن فرد وجود دارد به طوریکه هرچه فاصله از تلویزیون بیشتر باشد ابعاد تلویزیون نیز باید بزرگتر باشد تا دید بهتری داشته باشیم. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید. آیا با جدیدترین ماشین های ظرفشویی آشنا شده‌اید؟ لبته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی را بخوانید.

فاصله و سایز تلویزیون

به عنوان مثال اگر شما یک فاصله ی یک و نیم متری از تلویزیون خود داشته باشید تلویزیون 50 اینچ مناسب برای منزل شما است و اگر فاصله میان شما و تلویزیون به 1متر و 70 سانتی برسد تلویزیون 55 اینچ سامسونگ و در صورتی که این فاصله به 2 متر متر برسد تلویزیون 65 اینچ سامسونگ می تواند گزینه ی مناسب برای منزل شما باشد. برای انتخاب درست اندازه ی تلویزیون بهترین روش مشاوره با فروشندگان در فروشگاه می باشد. [تلویزیون 75 اینچ سامسونگ]

تلویزیون تخت بهتره یا منحنی

تفاوت کلی تلویزیون های تخت و منحنی سامسونگ در طراحی آن ها می باشد.تلویزیون های منحنی ظاهری زیبا تر از تلویزیون های تخت دارند و موجب کاهش بازتاب نور در صفحه نمایش می شوند اما تماشای تلویزیون از کناره های آن لذت بخش نیست.

تلویزیون تخت بهتره یا منحنی

زیرا خمیده بودن صفحه موجب می شود تا زاویه ی دید تلویزیون کمتر شود همچنین تلویزیون های منحنی از قیمت بالاتری نسبت به تلویزیون های تخت برخوردارند در نتییجه به شما پیشنهاد می شود  تنها در صورتی  به سراغ تلویزیون های منحنی بروید که به طراحی ظاهری آن ها علاقه مند هستید.

این غذا رو هم بپزید!  بررسی موتور دایرکت درایو (Direct Drive) در ماشین لباس شویی های جدید ال جی 

HDR در تلویزیون سامسونگ یعنی چه؟

HDRمخفف High Dynamic Range می باشد  و تکنیکی است که در تلویزیون های 4K  موجب می شود تا رنگ ها در تلویزیون واقعی تر و با کنتراست بالاتر نمایش داده شوند.میزان HDR  با مقدار روشنایی تلویزیون رابطه مستقیم دارد و هرچقدر این میزان بالاتر باشد کیفیت و کنتراست تصاویری که تماشا می کنید نزدیک تر به چیزی که ضبط شده می باشد.

استانداردهای HDR انواع مختلفی دارد، اما “HDR10” متداول‌ترین آن است که تقریبا اکثر تلویزیون های امروزی از این استاندارد پشتیبانی می کنند .

بهترین کیفیت تصویر تلویزیون کدام است؟

از نکات مهم دیگری که هنگام خرید در نمایندگی تلویزیون سامسونگ باید به آن دقت کنیم کیفیت تصویر تلویزیون می باشد.

با توجه به تنوع مدل های تلویزیون سامسونگ ممکن است این سوال برای شما پیش آید که بهترین کیفیت تصویر تلویزیون کدام است؟ در پاسخ به این سوال ابتدا شما را با انواع کیفیت تصویر تلویزیون آشنا می کنیم.

کیفیت SD تلویزیون سامسونگ :

این کیفیت با  رزولوشن پایین دیگر در تلویزیون های جدید امروزی وجود ندارد و فیلم های دی وی دی قدیمی از این کیفیت برخوردار هستند.

کیفیت HDتلویزیون سامسونگ :

HD  مخفف عبارت High Definition  می باشد. اچ دی در مقایسه با کیفیت های دیگر پایین ترین وضوح صفحه نمایش را به خود اختصاص داده است. در واقع اچ دی فیلم ها را در قالب Widescreen  در اختیار شما قرار می دهد.

کیفیت FULL HD:

کیفیت فول اچ دی از اچ دی بالاتر است و دارای رزولوشنی با 1920 پیکسل افقی و 1080 پیکسل عمودی می باشد. به عبارت دیگر صفحه نمایشهای با کیفیت فول اچ دی از دو میلیون پیکسل تشکیل شده اند.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ + بررسی ویژگی های ماشین ظرفشویی Samsung

کیفیت 4K تلویزیون سامسونگ :

یک تلویزیون با وضوح بالا مانند FULL HD از 2 میلیون پیکسل 1920 x 1080))تشکیل شده است، در حالیکه یک تلویزیون 4K  حدود 8 میلیون پیکسل (3840 x 2160)  دارد.بنابراین رزولوشن تلویزیون4K  حدود چهاربرابر بیشتر از تلویزیون FULL HD می باشد.

مقایسه کیفیت FULL HD  و 4K:

در واقع تفاوت اصلی کیفیت 4k  و FULL HD  در تعداد پیکسل ها می باشد یعنی در صفحه نمایش تلویزیون 4K سامسونگ با ابعاد یکسان تعداد پیکسل های موجود 4 برابر بیشتر از تلویزیون های FULL HD  سامسونگ است که همین موضوع موجب شده است که وضوح و امکان نمایش جزئیات تصویر در تلویزیون 4K  بیشتر از تلویزیون FULL HD باشد.

کیفیت 8K تلویزیون سامسونگ:

تلویزیون های جدید 8k  با رزولوشن 4320 x 7680 می تواند جزئیات بیشتری را در هنگام تماشای یک محتوا در اختیار شما قرار دهد.در واقع کیفیت 8k  جدیدترین و بهترین وضوح تصویر را دارد. در حال حاضر تلویزیونهای که به صفحه نمایش 8k مجهز شده اند از قیمت بالاتری نسبت به تلویزیون های 4k برخوردار هستند.

تفاوت تلویزیون LED  و QLED

به طور کلی تلویزیون های سامسونگ در ایران بر پایه ی 3 فناوری عرضه می شوند .تلویزیون های LCD  که قدیمی ترین فناوری سامسونگ محسوب می شوند.

تفاوت تلویزیون LED  و QLED

تلویزیون های LED  سامسونگ:

تلویزیون LED سامسونگ گزینه ی بهتری نسبت به تلویزیون های ال سی دی سامسونگ می باشند زیرا با توجه به کوچک بودن منبع نور امکان تولید گرید یا ماتریس های نور پس زمینه دقیق تری وجود دارد.همچنین مصرف برق کمتر و تولید حرارت کمتر از دیگر ویژگی تلویزیون ال ای دی می باشد. تلویزیون های ال ای دی دارای 2 حالت VA و IPS هستند. فناوری VA دارای کنتراست بهتری می باشد و کمی با کیفیت تر از IPS است اما از نظر زاویه دید چندان خوب عمل نمی کند در نتیجه برای ایجاد زاویه دید مناسب بهتر است مدل  IPS  را انتخاب کنید

این غذا رو هم بپزید!  محصولات محبوب از برند شیائومی در سال 2023

تلویزیون QLED سامسونگ:

در تلویزیون های QLED  از ذرات ریز نانو به نام نقاط کوانتومی برای درخشندگی بیشتر و کیفیت بالاتر استفاده شده است.هر کدام از این ذرات با توجه به ابعاد بین 2 تا 10 نانومتری نور جداگانه ای را از خود ساطع می کنند. استفاده از این نقاط کوانتومی باعث می شود که این نوع تلویزیون روشنایی و رنگ بندی دقیق تری داشته باشد . تلویزیون های QLED قیمت بیشتری نسبت به تلویزیون های LED  سامسونگ دارند.

برای اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون به چند پورت نیاز است؟

به درگاه هایی که از طریق آنها سایر دستگاه ها صوتی و تصویری به تلویزیون متصل می شوند پورت گفته می شود.مهم ترین پورت در تلویزیون سامسونگ پورت HDMI می باشد.هنگام خرید تلویزیون حتما به این نکته توجه داشته باشید  که تولیدکنندگان تلویزیون معمولا با کاهش تعداد درگاه های HDMI سعی در کاهش هزینه های ساخت تلویزیون دارند اما با اضافه کردن ساند بار، کنسول بازی و سایر تجهیزات، این پورت ها به راحتی پر خواهند شد بنابراین اگر می خواهید یک تلویزیون خوب بخرید، به تعداد درگاه های HDMI آن حتما توجه داشته باشد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ آشنا شدید.همچنین از قابلیت Object Tracking Sound یا OTS در تلویزیون سامسونگ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داد شود.

سوالات متداول

تلویزیون های اقتصادی سامسونگ را چگونه بشناسیم؟

تلویزیون های سری کریستالی و برخی تلویزیون های سری Q محصولات اقتصادی هستند.

نکات مهم در خرید تلویزیون سامسونگ کدامند؟

نکات زیادی وجود دارد اما مهم ترین نکات راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ توجه به کیفیت تصویر، طراحی، امکانات اسمارت و قیمت تلویزیون است.

پیشنهاد ما به شما

تلویزیون شیائومی و ال جی

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی برای خرید بهتر

کسب اطلاعات از فناوری و امکانات یک تلویزیون می‌تواند کمک بسیاری در انتخاب و خرید …

دیدگاهتان را بنویسید