یخچال فریزر

بررسی نکات مهم در خرید یخچال فریزر ساید بای ساید + بررسی ویژگی ها

خرید یخچال و فریزر نیازمند رعایت نکات مهمی است، زیرا این وسیله جزء ارزشمندترین و مهم‌ترین وسایل آشپزخانه است. خرید یخچال و فریزر خوب می‌تواند شما را حداقل تا 10 سال از خرید یخچال بی نیاز کند. در چند سال اخیر خرید یخچال فریزر ساید بای ساید، رشد قابل توجهی داشته است. به همین دلیل در این مطلب از درجه می‌خواهیم از نکات مهم هنگام خرید یخچال فریزر ساید بای ساید بگوییم. امیدواریم با استفاده از آن‌ها بتوانید خرید خوب و مناسبی داشته باشید.


فهرست مطالب


نکات مهم در خرید یخچال فریزر ساید بای ساید چیست؟

این شما و این نکات مهم هنگام خرید یخچال فریزر ساید بای ساید:

۱. بودجه خود را برای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید در نظر بگیرید

مسلما بودجه، نقش مهمی در انتخاب و خرید کالای مورد نظر ایفا می‌‌کند. پیشنهاد می‌‌کنیم، پیش از آنکه وارد فروشگاه شوید، در همین خانه و در ابتدای کار بودجه خود را مشخص کنید. این کار هم به شما کمک می‌کند تا بسیاری از مدل‌هایی که در فروشگاه‌های لوازم خانگی قرار دارد، تمرکز شما را برای خرید به‌هم نزند و هم از ابتدا دنبال یخچالی بروید که قیمت آن در محدوده بودجه‌ شماست.

این نکته مهم را فراموش نکنید، شما باید با توجه به بودجه‌ خود، از بین یخچال‌ فریزرهایی که از لحاظ مالی امکان خریداری آن‌ها را دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. هرگز تصور نکنید هرچه قیمت بالاتر باشد، پس از لحاظ کیفیت هم یخچال بهتر و کارآمدتری است. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزر هستید. آیا با جدیدترین ماشین لباسشویی ها آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی را بخوانید.

۲. یخچال فریزر ساید بای ساید با اندازه مناسب انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که لازم است هنگام خرید یخچال فریزر ساید بای ساید به آن توجه کنیم، ظرفیت آن است. ظرفیت داخلی یخچال با واحد لیتر و ظرفیت خارجی با واحد فوت اندازه گیری می‌شود. ظرفیت یخچال‌ فریزر از سه جهت برای ما مهم است.

تعداد اعضای خانواده، فضای آشپزخانه‌ای که قرار است یخچال فریزر را در آنجا قرار دهید و میزان انرژی که آن یخچال مصرف می‌کند.

اندازه یخچال بر اساس تعداد اعضای خانواده چطور تعیین می‌شود؟

نقش مهمی در انتخاب سایز یخچال فریزر ساید بای ساید دارد. مثلا اگر خانواده کم‌جمعیت دارید، نیازی نیست یخچال فریزری که تهیه می‌کنید، ظرفیت بالایی داشته باشد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزر ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزون های شیائومی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

این غذا رو هم بپزید!  بررسی موتور دایرکت درایو (Direct Drive) در ماشین لباس شویی های جدید ال جی 

روش محاسبه ظرفیت داخلی بر اساس تعداد اعضای خانواده:

برای یک خانواده ۲ نفره یخچال فریزری که ظرفیت آن ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر است، مناسب خواهد بود. حال برای آنکه بدانید چه ظرفیتی برای خانواده شما مناسب است، کافی است به ازای هر نفر ۲۰۰ لیتر به ظرفیت گفته شده، اضافه کنید. اگر تعداد اعضای خانواده شما ۵ نفر است، یک یخچال فریزر ساید بای ساید ۸۰۰ لیتری برای شما مناسب است. البته این معیار انتخاب کاملا اختیاری است و شما می‌توانید از یخچال‌ فریزر ساید باید ساید با ظرفیت بالاتر استفاده کنید.

مثلا اگر به دلیل مشغله کاری و فرصت کم، عادت دارید مواد غذایی سه ماه آینده را به صورت فریزشده در یخچال فریزر نگهداری کنید، بهتر است ظرفیت یخچال فریزر ساید بای سایدی که خریداری می‌کنید، بالا باشد. در این صورت نیازی نیست زودبه‌زود به بازار بروید و خرید کنید. نکته جالبی که در مورد یخچال فریزر ساید بای ساید وجود دارد، امکان جابه‌جایی یا برداشتن قفسه‌ها در صورت لزوم است. درواقع با این کار می‌توانید ظرفیت یخچال را به حداکثر برسانید.

ارتباط اندازه یخچال و مصرف انرژی چگونه است؟

یخچالی که خریداری می‌کنید، نکته مهم دیگری است که باید در انتخاب سایز به آن توجه کنید. به خاطر داشته باشید، هرچه یخچال بزرگ‌تر باشد، درنتیجه انرژی بیشتری هم استفاده خواهد کرد. معمولا رتبه‌بندی انرژی در یخچال‌‌ها با نماد ستاره یا حروف A تا G مشخص می‌شود. هرچه تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، مصرف انرژی آن‌ها به مراتب ایده‌آل‌تر خواهد بود. برای یخچال‌هایی که با حروف مصرف انرژی را مشخص می‌کنند، حرف A نشان‌دهنده حداقل مصرف و حرف G نشان‌دهنده حداکثر مصرف است.

پس توصیه می‌کنیم هنگام خرید بیشتر دقت کنید و مطمئن شوید مناسب‌ترین سایز یخچال را برای خانواده خود خریداری می‌کنید. البته اگر در انتخاب دو سایز تردید دارید، مثلا نمی‌دانید یخچال ۸۰۰ لیتری بخرید یا ۶۰۰ لیتری، در این مواقع ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید، چون تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد ولی درعوض فضای بیشتری برای ذخیره مواد غذایی دارید و اگر میهمان داشته باشید، دیگر نگران جای‌دادن مواد غذایی نخواهید بود.

اندازه یخچال بر اساس فضای آشپزخانه باید چگونه باشد؟

سومین نکته‌ای است که باید هنگام انتخاب سایز یخچال به آن توجه کنید. مثلا مهم است قبل از خرید، ببینید راه ورودی آشپزخانه شما چگونه است؟ آیا به راحتی می‌توانید یخچال را به داخل آشپزخانه ببرید؟ آشپزخانه‌ شما فضای کافی برای قرارگیری یخچال ساید بای ساید دارد؟ همچنین تهویه یخچال فریزر ساید بای ساید بسیار مهم است و اگر فضای مناسب برای قرارگیری آن وجود نداشته باشد، یخچال با مشکل بزرگی مواجه می‌شود. تمامی یخچال فریزرها مقدار کمی حرارت و گرما تولید می‌کنند. اگر یخچال خود را در فضایی کوچک قرار دهید و کناره‌ها و پشت یخچال ساید بای ساید فاصله بسیار کمی با اطراف داشته باشد، گرمایی که ایجاد شده است، راهی برای رفتن نخواهد داشت و این باعث می‌شود یخچال در معرض گرمای بیش از حد قرار بگیرد.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید تلویزیون شیائومی + معرفی ویژگی های استثنایی تلویزیون شیائومی سری 4x

مقدار فضای تهویه مورد نیاز برای ساید بای ساید، با توجه به مدل و کارخانه‌ای که آن را تولید کرده است، متفاوت است. اما به طور کلی از هر دو طرف ۲ سانتی‌متر و از پشت یخچال و بالای یخچال ۳ سانتی‌متر فاصله نیاز است تا چنین مشکلی ایجاد نشود. اینجا است که ظرفیت خارجی یخچال ساید بای ساید نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. بنابراین حتما فضای آشپزخانه برای قرارگیری یخچال ساید بای ساید را درنظر بگیرید و پیش از خرید، تمامی این نکات را بررسی کنید. شما که نمی‌خواهید یخچالی بخرید بدون آنکه بتوانید آن را وارد آشپزخانه کنید؟

۳. یخچال فریزر ساید بای سایدی بخرید که حالت‌های کاهش مصرف انرژی داشته باشد

علاوه بر سایز یخچال، عوامل دیگری هم باعث افزایش میزان مصرف انرژی یخچال فریزر ساید بای ساید می‌شود.اگر هنگام خرید به این عوامل توجه کنیم، مطمئنا می‌توانیم انتخاب درستی در خرید یک یخچال فریزر ساید بای ساید کم‌مصرف داشته باشیم. در زیر برخی از عواملی که نقش زیادی در افزایش یا کاهش مصرف انرژی دارد، بیان می‌کنیم. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین یخچال فریزر ها هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی های ال جی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ظرفشویی ال جی  را بخوانید.

سیستم برفک آبکن خودکار:

یکی از مسائلی که باعث می‌شود میزان مصرف انرژی تا حد قابل توجهی بالا رود، برفک‌هایی است که بر اثر دمای بالا روی بسته‌های مواد غذایی یا در دیواره‌های داخلی فریزر ایجاد می‌شود. معمولا یخچال‌ فریزرهای ساید بای ساید دارای قابلیت ضد برفک هستند که معمولا برای انجام این کار، نیاز به انرژی زیاد برق است.

اما برخی از شرکت‌های تولید یخچال‌ ساید بای ساید، در محصولات خود از سیستم برفک‌آبکن خودکار استفاده می‌کند. این سیستم در هنگام بروز هرگونه برفک، آن‌ها را به صورت خودکار آب می‌کند و درنتیجه شاهد کاهش قابل توجهی از مصرف انرژی توسط یخچال خواهیم بود.

آبسردکن و بار:

طبیعتا یکی از مهم‌ترین کارهایی که انجام آن از یخچال فریزر انتظار می‌رود، سرد نگهداشتن آب است. یعنی ما بطری‌های آب را داخل یخچال قرار می‌دهیم تا در صورت لزوم بتوانیم آب خنک بنوشیم. خب برای هر بار استفاده از آب مجبور هستیم در یخچال را باز کنیم. حال تصور کنید، تعداد اعضای خانواده چهار نفر باشد. با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شویم، تعداد دفعاتی که اعضای خانواده برای برداشتن بطری آب در یخچال را باز می‌کنند، کم نیست! و همین باز و بسته کردن مکرر در یخچال باعث بالا رفتن انرژی مصرفی می‌شود.
بنابراین یخچال فریزرهای ساید بای سایدی که در آن‌ها بار (محفظه کوچکی که روی در یخچال قرار دارد و با باز کردن آن می‌توانید به داخل در یخچال دسترسی داشته باشید)، و آب‌سرد کن تعبیه شده است، تا میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند. کافی است فقط بار را باز کنید و بطری آب یا هر وسیله‌ دیگری که درون در یخچال قرار داده‌اید را بردارید. همچنین در صورت وجود آبسردکن، دیگر نیازی به بازکردن در یخچال و بالا رفتن انرژی نیست.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + معرفی ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها

حالت Eco یا Holiday:

نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم، یخچال‌هایی است که دارای حالت‌های Eco یا Holiday است. این حالت‌ها به صرفه‌جویی در مصرف انرژی در زمان‌هایی که یخچال به صورت مکرر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، کمک می‌کند. مثلا شب و در زمان‌هایی که خواب هستیم، تعداد باز و بسته کردن در یخچال به دفعات کمتر از زمان بیداری و در روز است. همچنین وقتی در منزل نیستیم یا به سفر می‌رویم، طبیعتا استفاده از یخچال فریزر نسبت به زمانی که در منزل هستیم، کمتر است. حالت‌های Eco یا Holiday کمک می‌کند مصرف انرژی در این دوران کم شود.

۴. رنگ در و جنس بدنه یخچال فریزر سایدبای‌ساید بسیار مهم است

یکی از فاکتورهای مهمی که باید هنگام خرید یخچال ساید بای ساید به آن توجه کنیم، رنگ بدنه و در آن است. معمولا یخچال‌‌ فریزرهای ساید باید سایدی که در بازار وجود دارد بیشتر در سه رنگ استیل، تیتانیوم و سفید است. البته می‌توانید تعداد محدودی از یخچال‌ها با رنگ‌های مشکی، قرمز، صورتی و … را هم ببینید. چیزی که اهمیت دارد، انتخاب یخچال ساید بای ساید با رنگ مناسب است.

ظاهرا یخچال‌هایی که رنگ آن‌ها استیل ضد زنگ و براق است، توانسته محبوبیت زیادی بین خریداران پیدا کند. شاید دلیل آن، براق بودن آن است. متاسفانه از مشکلات این یخچال‌ها، باقی ماندن اثر انگشت و لک‌ روی در و بدنه است. که اگر اینگونه باشد، مجبور هستید مدام دستمال به‌دست باشید و یخچال را تمیز کنید.

البته برخی از شرکت‌های تولیدکننده ساید بای ساید، این مشکل را با استیل ضد زنگ یا استیل ضد زنگ برس‌خورده که اثر انگشت را به خود جذب نمی‌کند، حل کرده‌اند. مدل‌های دیگری هم وجود دارد که همراه با کیت ویژه تمیزکننده استیل ضدزنگ به مشتریان عرضه می‌شود تا با استفاده از آن‌ها یخچال ساید بای ساید ظاهری براق و زیبا داشته باشد.
فراموش نکنید، مدل‌هایی که در ساخت آن‌ها از فولاد ضد زنگ عالی استفاده شده است، دیگر مغناطیسی نیست و نمی‌توانید روی در آن‌ها آهن‌ربا بچسبانید.

این غذا رو هم بپزید!  معرفی 10 نکته طلایی قبل از خرید تلویزیون + آشنایی با امکانات تلویزیون سونی

۵. هنگام خرید یخچال فریزر ساید بای ساید، به موتور بیش از هر جای دیگری توجه کنید

مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه‌ای که در یخچال فریزر ساید بای ساید وجود دارد، کندانسور یا موتور یخچال است. حواستان باشد اگر موتور یخچال مناسب نباشد، هزینه‌ای که برای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید کرده‌اید، از جیبتان رفته و بزرگ‌ترین اشتباه را انجام داده‌اید. ویژگی کندانسور خوب کارایی بالا و صدای بسیار کم در هنگام کار کردن است. متاسفانه بسیاری از یخچال‌هایی که موتورهای آن‌ها چینی است، کیفیت و کارایی لازم را ندارد و پس از مدتی یخچال شما با مشکل مواجه خواهد شد.

برای اینکه مطمئن باشید، خرید مطمئنی انجام می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از برندهای معتبر و از نمایندگی‌های مجاز خرید کنید. همچنین از فروشنده علاوه بر گارانتی کندانسور یخچال، گارانتی قطعات الکترونیک را هم بخواهید. در این صورت هم از کیفیت موتور یخچال مطمئن خواهید بود و هم از خدمات پس از فروش کالایی که می‌خرید، اطمینان خواهید یافت.

۶. امکاناتی که در یخچال فریزر ساید بای ساید ارائه شده است را درنظر بگیرید

کنترل دما:

بیشتر مدل‌های تولیدشده یخچال ساید بای ساید، دارای کنترل دمای الکترونیکی با دقت دمای عالی هستند. این سیستم معمولا با استفاده از نمایشگر LED مشخص شده و شما می‌توانید برای تغییر دما و رطوبت از آن استفاده کنید. جالب است بدانید در مدل‌های پیشرفته از یخچال‌های ساید بای ساید، تکنولوژی‌ای تعبیه شده که با کمک آن می‌توانید دمای خاصی را در مناطق خاصی از یخچال تنظیم کنید.

یخچال فریزر

برای مثال بعضی از یخچال‌های ساید بای ساید دارای گزینه «محفظه سرد» هستند که می‌توانید از آن برای نگهداری طولانی‌تر گوشت و سایر فراورده‌های غذایی استفاده کنید که بسیار ایده‌آل است.در برخی از یخچال‌ها هم گزینه «نوشیدنی سرد»، وجود دارد و می‌توانید با استفاده از این گزینه و انتخاب آن، دمای نوشیدنی‌ها را با سرعت قابل توجهی به اندازه‌ای که تمایل دارید، بالا ببرید.برخی از فریزرها هم مجهز به آپشن «انجماد سریع»، است. از این قسمت می‌توان برای فریزکردن سریع مواد غذایی که احتمالا به‌تازگی آن‌ها را داخل فریزر گذاشته‌اید، استفاده کرد.

نورپردازی مناسب:

همه ما می‌دانیم اگر نورپردازی داخل یخچال مناسب نباشد، برای یافتن خوراکی مورد نظر به‌ویژه در تاریکی دچار مشکل می‌شویم. برخی از یخچال‌ها از نورپردازی داخلی مناسب برخوردار است. در برخی از یخچال‌ها نورپردازی داخلی، درست در پایین پنل پشت یخچال که قفسه‌ها را بیشتر روشن می‌کند، انجام می‌شود. تامین نور از این طریق خیلی بیشتر از نوری است که بواسطه نورپزداری از سقف یخچال ایجاد می‌شود.

یخچال فریزر

همچنین نورپردازی LED نسبت به نورپردازی سنتی دارای روشنایی بیشتر و تولید گرمای کمتر است. درواقع این یک مزیت است چرا که حتی نوسانات جزئی دما می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر ماندگاری غذای داخل یخچال بگذارد.

این غذا رو هم بپزید!  مقایسه ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی در سال 2022 + بررسی تفاوت ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ از نظر عملکرد، سطح سر و صدا و Wi-Fi

کنترل رطوبت:

همانطور که می‌دانید، میزان رطوبت در تازگی و طراوت میوه و سبزیجاتی که در یخچال نگهداری می‌شود، تاثیر می‌گذارد. در برخی از مدل‌های یخچال فریزر ساید بای ساید، برای شما این امکان فراهم شده است تا دقیقا سطح رطوبت دلخواه خود برای سبزیجات را کنترل کنید. به عنوان مثال، سبزیجات برگ‌دار برای تازه‌ماندن نیاز به رطوبت زیاد دارند در غیر اینصورت پژمرده می‌شوند، این در حالی است که رطوبت کم برای سبزیجاتی مانند کدوتنبل، پیاز، سیر و … مناسب است. شما با استفاده از این فناوری به راحتی می‌توانید از تازه‌ماندن سبزیجات در یخچال فریزر ساید بای ساید خود لذت ببرید.

۷.  «کالای خارجی همیشه بهتر از کالای ایرانی است» را فراموش کنید

این کاملا بی‌انصافی است که باور کنیم و به دیگران هم بقبولانیم «کالای خارجی همیشه بهتر از کالای ایرانی است». خوشبختانه برخی از تولیدات داخل کشور از فناوری روز استفاده کرده و بالاترین  استانداردهای کیفی را در ساخت محصولات خود به‌کار می‌برند. از این رو می‌توانیم در بازار کشور شاهد برندهای ایرانی باشیم که هیچ چیزی کمتر از محصولات خارجی ندارند.

یخچال فریزر

مثلا یکی از برندهای مطرح و باکیفیت در تولید یخچال‌ فریزرهای ساید بای ساید ایرانی، برند اسنوا است. اسنوا مدل‌های مختلفی از یخچال فریزر را تولید کرده که مدل S8-2321SW توانسته است در لیست پرفروش‌ترین ساید بای ساید‌های سال ۹۷ در بازار ایران قرار گیرد. درواقع استانداردهای کیفی در ساخت این محصول آن را به یکی از یخچال‌ فریزرهای مرغوب ایرانی تبدیل کرده است. یخچال فریزر مدل S8-2321SW با توجه به نظرسنجی انجام شده مصرف‌کنندگان امتیاز ۱۰ از ۱۰ را کسب کرده که هم‌اندازه و حتی بیشتر از برندهایی همچون بوش، سامسونگ و ال‌جی است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با نکات مهم در خرید یخچال فریزر ساید بای ساید آشنا شدید.همچنین از ویژگی های آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چراغ آلارم دستگاه روشن شده ،علت آن چیست؟

در صورتی که دمای داخل فریزر 5 تا 7 درجه سانتی گراد از دمای داده شده به فریزر کمتر شود چراغ آلارم یا اختار که قرمز می باشد روشن می شود.
1-برق به مدت بیش از 1 ساعت قطع شده باشد.2- مواد تازه یا گرم داخل فریزر گذاشته باشید.3- درب فریزر برای مدتی باز مانده باشد.4- نقص فنی. در سه حالت اول پس ار گذشت زمان به حالت طبیعی باز می گردد.

بهترین روش واصولی ترین کار برای تمیزکردن یخچال فریزر چیست؟

استفاده از اسپری مخصوص یخچال در غیر ای صورت با استفاده از رستمال نخی تمیز و آب.

پیشنهاد ما به شما

تلویزیون شیائومی و ال جی

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی برای خرید بهتر

کسب اطلاعات از فناوری و امکانات یک تلویزیون می‌تواند کمک بسیاری در انتخاب و خرید …

دیدگاهتان را بنویسید