لباسشویی ال جی و سامسونگ

مقایسه کامل ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی برای کاربرانی که قصد خرید و انتخاب بین این دو برند را دارند، می تواند کاربرد زیادی داشته باشد. در خصوص تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی می توان به یک سری نکات و ویژگی ها اشاره کرد که به خوبی تمایز بین این دو مدل را نشان می دهند.این دو برند مدل های بسیار متنوعی را تولید کرده اند و به همین دلیل انتخاب بین آنها با این همه مدل و تنوع کار دشواری است. با این راهنمای جامع مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی که در ادامه به آن می پردازیم، می توان به خوبی به درک درستی از تفاوت های لباسشویی های این دو برند دست یافت.


فهرست مطالب


آیا لباسشویی ال جی بخریم یا سامسونگ؟

از جمله سوالاتی که در میان خریداران لباسشویی بسیار رایج می باشد و مداوم در حال پرس و جو هستند این است که ماشین لباسشویی ال جی بخریم با سامسونگ؟

پیش از همه چیز اصلی ترین و کاربردی ترین جزئیات هر ماشین لباسشویی, به عملکرد شستشوی آن مربوط خواهد شد. بنابراین شرکت هایی مانند ال جی و سامسونگ در این قسمت فوق العاده عالی عمل کرده اند. ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی در عملکردهای شست و شو تفاوت هایی دارند که از یکدیگر متمایز شده اند. هرگونه مقایسه ای که صورت بگیرد غول کره جنوبی شرکت ال جی بسیار رایج تر بوده حالا چه در زمینه تولید لوازم خانگی و تولید لوازم الکترونیکی. به دلیل شهرت بالایی که شرکت ال جی در بازار کسب کرده است کاربران بیشتر به سمت برند الجی می آیند و بدون هیچ تردیدی آن را انتخاب می کنند.

 لباسشویی ال جی و سامسونگ

به صورت کلی ماشین لباسشویی های ال جی و سامسونگ در بازار بسیار بی نظیر هستند و انتخاب هر یک از آنها تصمیم اشتباهی نخواهد بود. هر کدام از این دو برند می توانند تجربه شستشوی استثنایی داشته باشند و از نظر خدمات و کیفیت بسیار قابل اعتماد می باشند. شرکت الجی فناوری ها و ویژگی های نوآورانه دارد در حالیکه سامسونگ با طراحی های چشمگیر و بسیار جدید وارد بازار شده است.

این غذا رو هم بپزید!  مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی برای خرید بهتر

مزایا و معایب ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

از جمله مزایا و معایبی که در لباسشویی های ال جی دیده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایا:

 1. هنگام کار کردن با دستگاه خش خش نمی کند که در درایو های مستقیم تسمه و قرقره وجود ندارد و هنگام شست و شو هیچ گونه صدایی ایجاد نمی کند.
 2. مورد بعدی ایجاد تعادل در هنگام کار آن است یعنی هیچ لرزشی را به وجود نمی آورد و اصلاً به مکان دیگری غلتیده نمی شود. بعضی افراد برای اینکه دستگاه بی صدا کار کند تشک مخصوص خریداری می‌کنند که در لباسشویی های ال جی خرید چنین وسایلی لازم نیست.
 3. طول عمر درایو دایرکت ال جی فوق العاده بالا است و چون قطعات کمتری دارند, بنابراین لرزش و سایش موتور کاهش پیدا می کند و باعث افزایش ماندگاری آن میشود.
 4. لباس ها بسیار بهتر از ماشین لباسشویی های استاندارد داخل لباسشویی ال جی شسته داده می شوند, چون طبل آن سریعتر چرخیده میشود و حرکات واضح‌تری را انجام میدهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.
 لباسشویی ال جی
 1. در هنگام انجام شستشو انرژی بسیار کمتری در ماشین لباسشویی ال جی مصرف می شود.
 2. عملکرد شستشوی ماشین لباسشویی ال جی با 6 حرکت جهت شستشوی بهتر لباس ها استفاده می نماید. این حرکات شامل شست و شو, چرخش, مالش, تاب دادن میباشند. بنابراین شستن لباسها و پارچه های تان به بهترین صورت انجام می شود.
 3. ماشین لباسشویی ال جی از فناوری بخار برخوردار است و به عنوان یک مزیت بزرگ محسوب شده است. چون لباس ها را به صورت بهداشتی میشورد, در طول فرایند شستشو برای نفوذ به عنوان پارچه ها از این فناوری بخار استفاده می نماید و به راحتی لکه ها را پاک میکند.
 4. ال جی از فناوری کم برای سرعت بخشیدن به فرایند شست و شو, و از جت های اسپری جهت کاهش زمان شستشو استفاده کرده است. که تنها در 30 دقیقه شست و شوی لباس ها را انجام می دهد.
این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بوش + معرفی ویژگی های برتر ظرفشویی بوش نسبت به سایر برندها

معایب:

 1. قیمت بالا یکی از مواردی است که به عنوان معایب لباسشویی های ال جی قلمداد شده است. ماشین های کلاسیک زیادی با همین قیمت و تا بالاتر نیز وجود دارد اما در بین آنها واحد های ارزان تری هم دیده می‌شود. ولی قیمت مدل های ال جی با برخورداری از موتور دایرکت درایو دو برابر بیشتر از این مدل ها می باشد. خرابی در مدل لباسشویی های ال جی بسیار کم است, ولی اگر قطعات الکترونیکی خراب شود تعمیر آن گران خواهد بود.
 2. معایب دیگری که در ماشین لباسشویی های ال جی دیده می‌شود این است که پمپ را میشکنند و یا جریان آب به خوبی انجام نمی شود. ولی دلیل خراب شدن بیشتر این موارد به کاربران می‌رسد چون زباله ها و یا دیگر مواردی که داخلی جیب لباس ها قرار دارند, را بیرون می آورند. بنابراین در هنگام شستشو پمپ ها را مسدود خواهند کرد.
 3. بخاری برقی لوله ای لباسشویی های ال جی ممکن است در اثر کیفیت پایین آب و یا در اثر نوسانات برق خراب شود. که اینگونه مشکلات هم به ندرت اتفاق خواهد افتاد.
 4. مشکلات مربوط به فرسوده شدن بلبرینگ ها از دیگر معایب لباسشویی های ال جی است که در اثر وجود بار زیاد ایجاد می شود.
مزایای لباسشویی های ال جیمعایب لباسشویی ال جی
بیصدا بودن هنگام کارقیمت نسبتا بالا
بدون لرزشحساسیت نسبت به کیفیت آب
طول عمر بالابلبرینگ های نسبتا ضعیف

مزایا و معایب ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

شرکت سامسونگ شهرت جهانی بسیار عالی را از نظر سرعت عملکرد کسب کرده است و با وجود تلاش فراوانی که همیشه جهت استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا می‌کند توانسته بهترین نام را در بین برندهای لوازم خانگی داشته باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید تلویزیون ال جی + معیارهای انتخاب تلویزیون مناسب به هنگام خرید چیست؟

مزایا:

 1. سامسونگ با اضافه کردن درب کوچک بر روی درب اصلی ماشین لباسشویی ها به عنوان یک طراحی جدید, مشکلات شستشوی لباس با ماشین لباسشویی را حل کرد. چون برای بیشتر کاربران پیش می آید که هنگام روشن کردن لباسشویی, لباس های کثیف شان را فراموش می‌کنند و اجازه گذاشتن آن را داخل لباسشویی ندارند. ولی در مدل های طراحی شده توسط سامسونگ بدون هیچ نگرانی امکان اضافه کردن لباس ها در هنگام شستشو وجود دارد.
 2. زیبایی منحصر به فرد لباسشویی های سامسونگ به دلیل وجود درب کوچک بر روی درب اصلی بسیار متفاوت و مورد پسند میباشد. که با وجود چنین قابلیتی نشان از کیفیت بالای آن لباسشویی را میدهد. لباسشویی های سامسونگ میتواند در آشپزخانه شما دیزاینی متفاوت و جذاب ایجاد نمایند.
 3. تصور کنید هنگامی که لباس هایتان را داخل لباسشویی قرار داده‌اید و آن را روشن نموده اید ولی ناگهان یادتان می آید که داخل جیب یکی از لباس های تان چیزی جمع شده است به همین خاطر بدون هیچ نگرانی امکان بیرون آوردن لباس موردنظرتان وجود دارد بدون آنکه دستگاه آسیب ببیند و یا روند شستشو قطع گردد.
 4. لباس هایی که بافت حساس و ظریفی دارند با استفاده از لباسشویی سامسونگ هیچگونه تغییری نخواهد کرد و کاملاً تخصصی شستشو داده میشوند.
 لباسشویی سامسونگ
 1. ماشین لباسشویی سامسونگ کاملا هوشمند طراحی شده‌ است و با نصب برنامه روی تلفن همراه و متصل شدن به اینترنت می توانید برنامه های شستشوی لباسشویی را کنترل نمایید و به صورت کاملا برنامه ریزی شده از آن استفاده کنید.
 2. یکی دیگر از مزیت های لباسشویی سامسونگ شستشوی لباس ها در کمتر از یک ساعت میباشد که با بالا بردن سرعت چرخش فرایند شست و شو در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت لباس هایتان را تحویل میدهد.

با وجود آن که بهره برداری از تکنولوژی های دنیا و داشتن بهترین امکانات در منزل حس بسیار خاص و متفاوتی به کاربران القا می کند ولی با وجود تمامی آنها, دردسرها و مشکلاتی با قصد خرید لباسشویی سامسونگ ایجاد می شود که تا حدی برای کاربرد ناخوشایند است.

این غذا رو هم بپزید!  راهنمای خرید کولر گازی + معرفی معیارهای تعیین‌کننده اندازه کولر گازی

معایب:

 1. هزینه بالا یکی از معایب خرید لباسشویی های سامسونگ است. با توجه به مدل های متفاوتی که سامسونگ ارائه داده است, مطمئنا متوجه اختلاف قیمت آن ها با دیگر برندها شده اید. سامسونگ چون از تکنولوژی های به روز دنیا استفاده می‌کند و به عنوان تولید کننده‌ی, با کیفیت ترین ماشین لباسشویی ها شناخته شده است تا حدی قیمت بالای محصولاتش منطقی می باشد. بدون شک اگر قصد خرید چنین محصولی با امکانات ویژه داشته باشید باید هزینه ی بالایی هم پرداخت کنید.
 2.  اگر برای لباسشویی خرابی به وجود بیاید, در مدت زمان طولانی ممکن است تعمیر شود.
 3. قطعات استفاده شده برای لباسشویی سامسونگ کمیاب می باشد و در کشور به سختی پیدا میشوند به همین خاطر شاید برایتان دردسر ساز باشد.
مزایای لباسشویی های سامسونگمعایب لباسشویی های سامسونگ
درب ادواشهزینه بالا
زیبایی در طراحیتعمیر نسبتا مشکل
سرعت بالا در شست و شوقطعات نسبتا کمیاب

مقایسه مصرف انرژی لباسشویی ال جی و سامسونگ

تمامی لباسشویی های سامسونگ و ال جی دارای برچسب انرژی هستند, به نحوی که فراتر از استانداردهای برچسب ها کاربردی میباشند. لباسشویی های این دو برند از تکنولوژی های به صرفه ای جهت صرفه جویی برخوردار هستند. امروزه مصرف انرژی به عنوان یک اولویت در لباسشویی ها شناخته شده است, برای تولید کننده ها نیز بهره وری از منابع آب و برق به عنوان نکته قابل توجه مورد تمرکز قرار گرفته است. صرفه جویی در انرژی یعنی پر کردن آب به صورت اتوماتیک و استفاده از مواد شوینده به صرفه, که در لباسشویی هایی که توسط برند ال جی و سامسونگ تولید شده اند, مشاهده می گردد. ماشین لباسشویی درب از جلو سامسونگ میتواند در دماهای پایین تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد لباس های زیادی را شستشو دهد, که در مصرف انرژی فوق العاده صرفه جویی می نماید.

سامسونگ برای لباسشویی های خود از فناوری Eco Bubble پشتیبانی کرده تا حباب ها بتوانند مواد شوینده را فعال نمایند و به سرعت به سطح پارچه برساند, به همین خاطر در مصرف زمان بسیار کم تمیز خواهد شد.

 لباسشویی ال جی و سامسونگ

ال‌جی هم برای جلوگیری از مصرف آب سیستم sense Clean را پشتیبانی کرده است, این سیستم با تشخیص میزان شستشو در لباسشویی سطح آب را تنظیم می نماید و از هدر رفتن آب جلوگیری می کند.

این غذا رو هم بپزید!  معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی + بررسی ویژگی‌های جدید در ماشین‌های ظرفشویی

موتور به عنوان یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی با افزایش طول عمر دستگاه, در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. این برندها از آنجایی که از موتورهای بدون تسمه استفاده می کنند. بنابراین قطعات کمتر, ایجاد صدای کمتر, مصرف انرژی کمتر و در نتیجه افزایش طول عمر را به دنبال دارند.

ال جی در ماشین لباسشویی های خود از سیستم Steam direct drive پشتیبانی کرده تا ۲۱ درصد در مصرف آب و برق صرفه جویی کند.

در حالی سامسونگ در هر دو شست و شو تا ۵۰ لیتر آب مصرف می کند که ال جی عملکرد بهتری دارد. ولی باز سامسونگ همانند ال جی دارای برچسب Energy star می باشد که دلیل بر ثابت کردن مصرف کم ماشین لباسشویی سامسونگ است.

مقایسه قیمت لباسشویی ال جی و سامسونگ

اکنون از نظر قیمت می توانیم بگوییم که برند های ال جی و سامسونگ از نظر قیمت با یکدیگر تقریباً مساوی هستند ولی در لباسشویی های سامسونگ ممکن است شاهد قیمت های بالاتری باشیم. دلیل افزایش قیمت آنها این است که در داخل کشور تعداد خریداران بیشتری دارد, بنابراین قیمت را بالا برده اند. ولی به صورت کلی می توان بگوییم که سطح قیمت آنها چندان متفاوت نیست و چون هر دو به جز برند های خارجی می باشند به همین خاطر با نوسانات بازار قیمت آنها تغییر خواهد کرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه کامل ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از مزایا و معایب آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

رایج ترین مشکلی که ممکن است برای ماشین لباسشویی های ال جی پیش بیاید چیست؟

روشن نشدن لباسشویی های ال جی معمولا یکی از شایع ترین مشکلات است.

ارور CL در ماشین لباسشویی به چه معنا است؟

اگر در صفحه نمایش ماشین لباسشویی با ارور CL یا CHILD LOCK مواجه شدید، بدانید که قفل کودک فعال است. به همین علت نمی توانید آن را روشن کنید.

پیشنهاد ما به شما

کولرگازی سامسونگ

راهنمای خرید کولرگازی سامسونگ + بررسی انواع تکنولوژی‌های مورد استفاده در کولرهای گازی

امروزه وجود مدل ها و تکنولوژی های مختلف کولرگازی باعث شده هریک از آن ها …

دیدگاهتان را بنویسید