چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

فینگرفود چیست و چه مزیتی دارد؟

یکی از هیجان‌انگیزترین و خوشمزه‌ترین خوراکی‌هایي کـه برای جشن‌ها و مهمانی‌ها تدارک می بینند، سینی مزه اسـت. انواع فینگر فود و سینی مزه یکی از موارد جذاب و مناسب مهمانی هاي‌ عصرانه و جشن هاست .

 

سینی‌هاي‌ رنگارنگ پر از خوراکی‌هاي‌ خوشمزه و دلپذیر کـه ذهن هرکسی را درگیر خود می کند. این سینی‌هاي‌ رنگارنگ برای زیباتر شدن میز شام و میز مزه نیز انتخاب فوق‌العاده‌اي اسـت. سینی فینگر فود ایده جالب برای پیشگیري از هدر رفتن مقدار زیادی میوه ؛ تنقلات و غذاست .

 

سینی مزه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

بـه مجموعه اي از خوراکی هاي‌ مختلف و تقریباً با طعمی نزدیک گفته می شود کـه دریک سینی یا ظرف یا بر روی یک میز با نظم خاص و زیبایی در کنار یک دیگر چیده میشود . محتویات ان بسیار سلیقه اي اسـت و میتواند شامل میوه ها ؛ فینگر فود ها ؛ آجیل ها ؛ تنقلات مانند چیپس و پفک و یا انواع دسر و سالاد و موارد دیگری باشد کـه طبق سلیقه میزبان میتواند این محتویات تغیر کنند .

 

ظروفی کـه برای چیدمان سینی هاي‌ فینگر فود استفاده میکنند میتواند از انواع سینی چوبی ؛ سینی هاي‌ شیشه اي ؛ شات پلیت ها و … باشد . جدیدا یکی از انواع ظروفی کـه برای اینکار استفاده میشود سینی ها و ظروف گالوانیزه اسـت .

 

انواع سینی های مزه برای مهمانی

طبق معمول برای تهیه کردن سینی مزه، باید دانست کـه چند مدل سینی مزه وجوددارد و مهمانان شـما از کدام سینی مزه استقابل می کنند. طبق معمول سینی مزه براساس ذائقه مهمانان تدارک دیده می شود.

این غذا رو هم بپزید!  اهمیت وفواید میان وعده های سالم و مقوی و توجه به نکات مهم در برنامه میان وعده + نکات کلیدی در مورد اهمیت و زمان خوردن میان وعده ها

 

برای مثال، سینی مزه جشن تولد بچه‌ها، باید پر از خوراکی‌هاي‌ رنگارنگ، مفید، خوشمزه و باب میل سن و سال ان‌ها باشد. در نظر گرفتن ویژگی افرادی کـه قرار اسـت از سینی مزه استفاده کنند، اهمیت زیادی دارد و موجب میشود تا بهترین میزبان باشید.در ادامه شـما رابا تعدادی از سینی هاي‌ مزه آشنا می‌کنیم.

 

1- سینی مزه فینگرفودی

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

یکی از رایج ‌ترین سینی‌ مزه‌هایي کـه در مهمانی‌ها دیده‌اید، سینی مزه فینگر فودی اسـت. طبق معمول دراین مدل سینی‌ها، باید خوراکی‌هاي‌ فینگرفودی قرار دهید. استفاده از سوسیس انگشتی بـه همراه گوجه گیلاسی، لقمه‌هاي‌ کشک بادمجان داخل نان‌هاي‌ مخصوص فینگر فود،ساندویچ هاي‌ کوچک و کیکی شکل و سایر فینگرفودهایی کـه باب میل‌تان اسـت دراین سینی رایج اسـت. طبق معمول ظاهر فینگرفودها باید از لحاظ رنگ، نظم و اندازه درست و زیبا باشد تا در کنار سایر خوراکی‌هاي‌ داخل سینی، زیبایی ایجاد شود. 

 


بیشتر بخوانید : برای یاد گرفتن درست کردن فینگرفود های متفاوت اینجا کلیک کنید


 

2-سینی مزه گیاهی

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

اینروزها تعداد زیادی از افراد گیاه‌خوار هستند. برای این افراد باید متناسب با سبک تغذیه‌اي کـه دارند، غذا تهیه کنید. تدارک سینی مزه گیاهی یکی از بهترین گزینه‌هایي اسـت کـه میتوانید روی میز قراردهید و از مهمانان پذیرایی کنید. طبق معمول سینی مزه با استفاده از سبزیجات بخارپز شده سرو میشود.

 

استفاده از سبزیجات رنگارنگ دراین مدل از سینی مزه بسیار رایج اسـت. شـما میتوانید سیب زمینی، هویج، بروکلی، کرفس و کدو یا بادمجان را گریل کنید و سرد سرو کنید. برای خوشمزه‌تر شدن سینی مزه گیاهی، باید حتماً از سس‌هاي‌ خوشمزه استفاده کنید.

این غذا رو هم بپزید!  آشپزی چیست؟ +بررسی تکنیک ها و نکات مهم در آشپزی حرفه ای

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

یا حتی می توانیید از سبزیجات خام هم برای درست کردن سینی مزه گیاهی استفاده کنید چرا کـه هم تنوع بیشتری می شود و هم علایق افراد متفاوت اسـت و ممکن اسـت بعضی از مهمان ها سبزیجات پخته دوست نداشته باشند.

 

3-سینی مزه میوه‌ای

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

میوه از دیرباز عضو جدانشدنی جشن‌ها و مهمانی‌هاي‌ ما بوده اسـت. استفاده از میوه‌ها بـه‌عنوان سینی مزه انتخاب بسیار خوب و سالمی اسـت. شـما میتوانید میوه‌هاي‌ فصل را تهیه کنید و بعد از شست و شو خشک کنید. پوست برخی میوه‌ها را بکنید و سپس با ظاهر موردنظر ان‌ها را خرد کنید. سعی کنید ابعاد هر اسلایس میوه با سایر میوه‌ها متناسب باشد تا برای چیدمان میوه‌ها داخل سینی دچار مشکل نشوید.

 

حتماً برای چیدن سینی مزه میوه‌اي، از چاقو تیز استفاده کنید و بدون له شدن میوه‌ها و چکیدن آب میوه درون سینی، میوه‌ها رابا بهترین چیدمان سرو کنید. حتماً قبل از رسیدن مهمانان این میوه‌ها را آماده کنید و داخل یخچال قرار دهید. برای پیش گیری از تغییر رنگ میوه‌ها حتماً روی سینی را سلفون بکشید و سریع‌تر ان را سرو کنید.

 

4-سینی مزه شور

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

طبق معمول در قانونی نانوشته، خوراکی‌هایي کـه درون یک سینی مزه قرار دارند، طعم‌هاي‌ مشترکی با هم دارند. اگر بخواهید طرز تهیه سینی مزه ساده را یاد بگیرید، کافی اسـت تا خوراکی‌هاي‌ هم مزه را انتخاب کنید و درون سینی مناسبی بریزید.

 

یادتان باشد کـه تداخل طعمی بین خوراکی‌ها وجود نداشته باشد. در سینی مزه شور، می توانید از آجیل‌هاي‌ شور، چیپس، پفک، ترد، چوب شور و کرانچی پنیری استفاده کنید. سعی کنید باتوجه بـه اختلاف رنگ خوراکی‌ها و کنتراست ان‌ها، بهترین چیدمان را درون سینی انجام دهید.

این غذا رو هم بپزید!  آموزش طرز تهیه کوکو سبزی خوشمزه با زرشک و گردو

 

برای زیباتر شدن سینی مزه شور، می توانید از کاسه‌هاي‌ کوچک یا سس‌ خوری‌هاي‌ مینیاتوری داخل سینی استفاده کنید و چیدمان هیجان‌انگیزی درون سینی ایجاد کنید. برای داخل این ظرف‌ها می توانید از سس‌‌هاي‌ مختلف،ماست موسیر و پنیر هاي‌ رنگی استفاده کنید.

 

5-سینی مزه شیرین

خوراکی‌هاي‌ شیرین همیشه طرفداران خاص خودشان را دارند. استفاده از پاستیل، مارشمالو، شکلات و شیرین گندمک از رایج ‌ترین انواع خوراکی‌هاي‌ شیرین و مناسب برای سینی مزه شیرینی اسـت.

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

استفاده از دونات‌هاي‌ مینیاتوری، کیک‌هاي‌ کوچک و تزیین شده بـه همراه بیسکوییت‌ها و کوکی‌هاي‌ خوشمزه مغزدار از بهترین گزینه‌هایي اسـت کـه یک سینی مزه شیرین و هیجان‌انگیز را می‌سازد.

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

اگر اهل شیرینی و شکلات هستید یا برای کودکان می خواهید سورپرایز جذابی تدارک ببینید، حتماً از همین روش استفاده کنید و یک سینی خوشمزه تدارک ببینید.

 

6-سینی مزه ترش

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

استفاده از خوراکی‌هاي‌ ترش در جشن‌ها و مهمانی‌ها نیز بسیار رایج اسـت و طرفداران خاص خودرا دارد. سینی مزه ترش طبق معمول با استفاده از آلبالو، آلو، آلو جنگلی، لواشک، تمبر هندی و آلوچه چیده می شود. اینروزها در مراکز خرید بزرگ، میتوانید کیک‌هاي‌ لواشک یا رولت‌هاي‌ لواشک و آلوچه را تهیه کنید ودر این سینی مزه استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید : برای درست کردن لواشک خانگی اینجا کلیک کنید


 

7-سینی مزه میکس

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

اگر علاقه‌مند باشید کـه بخواهید طرز تهیه انواع سینی مزه را یاد بگیرید، باید بـه جزییات توجه کنید. سینی مزه میکس بهترین و جذاب‌ترین سینی مزه محسوب میشود. این سینی مزه با استفاده از خوراکی‌هاي‌ رنگارنگ و خوشمزه چیده می شود. استفاده از برگه‌هاي‌ ژامبون، گوجه گیلاسی، زیتون، بیسکوئیت، شکلات، چیپس و فینگرفود دراین مدل سینی بسیار رایج اسـت.

این غذا رو هم بپزید!  طرز تهیه توپک های پاستا خانگی | روش پخت مک اند چیز ایتالیایی

 

اگر بخواهید چنین سینی خوشمزه‌اي تهیه کنید، می توانید دو یا سه مدل از این سینی را تهیه کنید ودر قسمت‌هاي‌ مختلف میز پذیرایی قراردهید تا همه ی مهمانان بـه‌اسانی امکان دسترسی بـه سینی مزه میکس را داشته باشند و باب سلیقه خودشان خوراکی‌ها را انتخاب کنند و یا می توانید بر روی یک سینی بزرگ همه ی ي غذاها را بچینید. حتی می توانید بر روی میز سلفون بکشید و با برگ هاب پهن و بزرگ ان را تزئین کنید و غذاهارا روی ان بچینید.

 

8-سینی مزه پروتئینی

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

در جشن‌ها و مهمانی‌ها تحرک و جنب و جوش زیاد اسـت. پس بدیهی اسـت کـه اکثر مهمانان برای ساعات میانی جشن، احتیاج بـه خوراکی‌هایي دارند کـه کمی سیرشان کند. سینی مزه پروتئینی بهترین گزینه برای این‌کار اسـت.

 

شـما می توانید با استفاده از سوسیس، کالباس، بیف‌ها، انواع پنیر و ناگت‌هاي‌ متنوع این سینی خوشمزه را تهیه کنید. سینی مزه پروتئینی را می توانید بـه همراه دیگر خوراکی‌ها تزیین کنید و سپس بچینید. طبق معمول ژامبون رابا استفاده از زیتون و گوجه گیلاسی تزیین می کنند و پنیرها را بـه‌همراه تکه‌هاي‌ نان فینگرفودی دیزاین کرده و داخل سینی مزه می‌چینند. سینی مزه پروتئینی پای ثابت اکثر جشن‌ها و مهمانی‌ها اسـت.

 

9-سینی مزه سوخاری

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

شاید شـما هم طرفدار پر و پا قرص سوخاری باشید. برای عاشقان سوخاری تفاوتی ندارد کـه سوخاری چه چیزی را استفاده میکنند. پیاز سوخاری، ناگت سوخاری، فیله سوخاری، قارچ سوخاری و سیب زمینی سوخاری از جمله خوشمزه‌ترین و هیجان‌انگیزترین خوراکی‌هایي اسـت کـه درون سینی مزه سوخاری چیده می شود.

این غذا رو هم بپزید!  با غذاهای تکراری خداحافظی کنید (انواع غذاهای جدید ایرانی و خارجی)

 

دراین سینی باید از سس‌هاي‌ متنوعی استفاده شود تا مهمانان براساس علایق خودشان بهترین مدل سس را انتخاب کنند و از طعم هیجان‌انگیز خوراکی‌ها لذت ببرند. می توانید در کنار سس از پنیر چدار هم استفاده کنید.

 

10-سینی مزه پنیری

چند ایده آسان و لاکچری برای چیدن سینی مزه

پنیر یکی از خوراکی‌هاي‌ هیجان‌انگیز و متنوع در دنیا اسـت. این خوراکی خوشمزه در هر منطقه و کشوری با سبک خاصی تهیه میشود و مزه منحصر بـه فردی دارد. سینی مزه پنیری برای جشن‌هاي‌ لاکچری و هیجان انگیز انتخاب فوق‌العاده‌اي خواهد بود.

 

اگر شـما هم طرفدار سینی مزه پنیری هستید، باید سری بـه سوپرمارکت‌هاي‌ بزرگ یا هایپر مارکت‌هاي‌ شمال شهر بزنید و چند مدل پنیر تهیه کنید. استفاده از انوع پنیر بر روی ظرف سرو پنیر گزینه باکلاس و جذابی برای میز پذیرایی شـما اسـت. سعی کنید از پنیرهای رنگی نیز استفاده کنید و چیدمان فوق‌العاده‌اي برای میز خوراکی خلق کنید.

 

خلاصه مطلب تهیه فودفینگر

دراین مطلب، آموزشی از سینی هاي‌ مزه هاي‌ مختلف،زیبا و لاکچری از غذا هاي‌ متفاوت، برای مهمانی و جشن ها اسـت. امیدوارم برایتان مفید باشد و لذت کافی را برده باشید.

پیشنهاد ما به شما

طرز تهیه ی راتاتویی فرانسوی آسان و خوشمزه + تاریخچه راتاتویی

دستور پخت راتاتویی فرانسوی خانگی بدون دردسر بـه نقل از سایت تالاب : آموزشی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید