آشپزی حرفه ای

آشپزی چیست؟ +بررسی تکنیک ها و نکات مهم در آشپزی حرفه ای

تکنیک های آشپزی حرفه ای شما را به یک آشپز فوق حرفه ای نزدیک می کند و برای تبدیل شدن به خود آشپز حرفه ای نیاز به قدری تمرین و بالا بردن سرعت عمل و دقت در آشپزی است. حتی سرآشپزها روزی مجبور بودند اصول اولیه و تکنیک های آشپزی حرفه ای را بیاموزند. غذای خوب مهارت های لازم را به شما می بخشد که شما را از تازه کار عصبی به یک آشپز حرفه ای مسلط و با اطمینان تبدیل کند. برخی از افراد وجود دارند که اگر کتاب آشپزی مناسبی را در دست داشته باشند یا دستور العمل مناسبی برای پیروی از آنها را تهیه کنند.اگر می خواهید به یک آشپز حرفه ای تبدیل شوید و مورد توجه قرار بگیرید ، باید مهارت های اساسی خاصی را به دست آورید.


فهرست مطالب


آشپزی چیست؟

افرادی هستند که به آشپزی علاقه زیادی دارند ولی اصول و تکنیک های آن را نمی دانند و نمی توانند از این حرفه به خوبی استفاده کنند به همین دلیل ما پیشنها بر این داریم تا شرکت در دوره های آشپزی خود را به درجه آشپز ماهر برسانند. در جهان امروزی مردم به خوردن غذاهای گوناگون و تنوع دار می پردازند و به آن اهمیت ویژه ای می دهند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آشپزی در طبیعت را بخوانید.در کشور و هر شهر دارای غذای مخصوص به فرهنگ خود است و هر کدام از این قومیت ها خواستار این هستند تا با غذاهای مختلف هر جا آشنا شوند و از آن امتحان کنند.

آشپزی چیست ؟

با وجود تنوع های بسیار درک می شود که در هر جایی غذای محلی هر کشور نیز می تواند این تنوع ها را برای همگان ایجاد نماید. در کنار این شغل آشپزی مردمان زیادی تمایل بسیاری به استفاده از رستوران و فست فودها دارند.این مقاله فرهنگ آشپزی در طول تاریخ را مطالعه کنید. پس یک آشپز باید تکنیک های مربوط به آشپزی را فرا بگیرد تا حرفه خود را زمینه کاری خود به اثبات برساند. آشپزی هنر تبدیل مواد خام به انواع غذاها خوشمزه و لذیذ است. یک آشپز باید بتواند این هنر را در خود پرورش دهد. از دیگر گفته ها آشپز باید بتواند به وسیله تکنیک های مختلف آشپزی، غذاها را آماده کند.

این غذا رو هم بپزید!  بررسی روش های آشپزی در طبیعت + معرفی دستور پخت چند غذای خوشمزه در طبیعت

سرآشپز چه کسی است؟

سر آشپز کسی است که در یک آشپزخانه به صورت تیمی با دیگر آشپزان کار می کند و وظیفه آن نظارت بر کار آشپزان است. سر آشپز کار آشپزخانه را بر عهده دارد و دیگر وظیفه آن نظارت و کنترل می باشد. درجه اول در آشپزی علاقه بسیار در کار می باشد و همچنین سرعت کار در کنار علاقه مهم است.همچنین یک آشپز باید بتواند خلاقیت درستی در تهیه غذا داشته باشد. حرفه آشپزی دارای تنوع جذاب و متنوعی می باشد.

ساعت کاری آشپزان که بسته به نوع کارشان دارد مختلف است. بیشترین حجم کاری در روز و شب های تعطیل است زیرا مشتریان بیشتری به رستوران مراجعه می کنند به همین دلیل کار آشپزان بیشتر می گردد. یک آشپر همیشه باید لباس سفید بر تن کند و کلاه ویژه سرآشپز بر سر خود نماید به این روش آشپز نکات بهداشتی را رعایت کرده و مردم بیشتری به آشپز اطمینان می نمایند

وظایف آشپز چست؟

شناسایی و آگاهی کامل از مواد غذایی مختلف و مناسب – تامین و پخت انواع غذاها بر اساس استانداردها – سرو غذا در ظرف مخصوص به همراه تزیینات مربوط به غذا – کنترل بر چگونگی کیفیت مواد غذایی و تهیه مواد اولیه – رعایت و بررسی دستورالعمل های بهداشتی و نکات ایمنی و سلامتی برای تبدیل شدن به یک آشپز نیاز دارید تا دوره آموزش آشپزی را گذرانید و در پایان در کنار یک سرآشپز حرفه ای به عنوان یک کارآموز کار کرده تا به درجه بالاتری برسید و بعدها به تنهایی برای خود کار کنید. با دریافت تجربه صحیح شک نداشته باشید تبدیل به یک آشپز حرفه ای ارتقا پیدا کرده اید.

بررسی تکنیک های آشپزی حرفه ای

تکنیک های آشپزی حرفه ای شما را به یک آشپز فوق حرفه ای نزدیک می کند و برای تبدیل شدن به خود آشپز حرفه ای نیاز به قدری تمرین و بالا بردن سرعت عمل و دقت در آشپزی است.

همه چیز در جای خود باشد:

ین اولین تکنیکی است که باید در آشپزی حرفه ای بدانید و رعایت کنید و این یکی از مهمترین تکنیک های آشپزی حرفه ای است. حتی سرآشپزها روزی مجبور بودند اصول اولیه و تکنیک های آشپزی حرفه ای را بیاموزند. غذای خوب مهارت های لازم را به شما می بخشد که شما را از تازه کار عصبی به یک آشپز حرفه ای مسلط و با اطمینان تبدیل کند. به این ترتیب ، شما در وسط آشپزی غذای خود استرس نخواهید داشت و می توانید به سرعت و کارآمد از طریق هر دستور غذایی بصورت حرفه ای آشپزی کنید. قبل از پخت و پز ، همه چیز را اندازه گیری ، پوست کنده ، خرد شده ، قابلمه های چرب شده و غیره و در دسترس قرار دهید.

آشپزی حرفه ای

این کار باعث می شود در حالی که غذای شما در آستانه سوزاندن است ، به دنبال جستجوی ریحان خشک نباشید. مواد و وسایلی را که اغلب از آنها استفاده می کنید در مناطقی که به راحتی به آنها دسترسی دارید قرار دهید. به عنوان مثال نمک خود را در قفسه های بالایی کابینت قرار ندهید، چون نمک باید در دسترس و در نزدیک شما باشد تا در صورت نیاز سریع آن را استفاده کنید. من نمک و فلفل خودم را روی یک سینی کوچک در کنار اجاق گاز نگه می دارم و روغن های پخت و پز و سرکه هایم را مستقیماً بالای آن در داخل کابینت قرار می دهم.

این غذا رو هم بپزید!  با غذاهای تکراری خداحافظی کنید (انواع غذاهای جدید ایرانی و خارجی)

ادویه های خودم را دسته بندی می کنم ، آنهایی که اغلب در قسمت جلو می گذارم یعنی همان ادویه هایی هستند که بصورت روزمره و همیشگی از آنها استفاده می کنم و آنهایی را که کمتر استفاده برایم دارد در ردیف عقبی ظروف ادویه می گذارم.

هنگام آشپزی یک حوله کاغذی مرطوب را زیر تخته برش قرار دهید.

تخته برش نه تنها آزار دهنده روی پیشخوان هستند بلکه هنگام نگه داشتن چاقو و تلاش برای خرد کردن چیزی بسیار خطرناک هستند. یک حوله کاغذی را مرطوب کنید و آن را در زیر تخته بگذارید . این کار از جابجاشدن تخته برش حین کار جلوگیری می کند.

انتهای پیاز ، گوجه فرنگی ، طالبی و غیره را برش دهید.

این کار را برای سایر مواد غذایی که در صفحه برش پایدار نیستند ، انجام بدهید تا یک سطح صاف ایجاد شود.با این کار شما این امکان را خواهید داشت تا هنگام انتخاب و برش کنترل کاملی روی مواد غذایی داشته باشید.

همانطورکه در حال انجام آشپزی هستید تمیز کنید و تمیز کاری برای پایان آشپزی رها نشود.

این نکته ی ساده دنیایی متفاوت را ایجاد می کند. تخته برش خود را در بین مراحل کار آشپزی تمیز و پاک کنید. نه تنها خرد کردن چیزی که در آب گوجه فرنگی شناور است سخت و دشوار است ، بلکه خرد کردن آن روی یک سطح مرطوب نیز ناامن است. در حالت ایده آل ، تمیز کردن در هنگام پخت و پز باعث می شود که سازماندهی و کارآمدتر شوید. کانترها و تخته های برش را مرتباً تمیز کنید (به خصوص اگر در حال کار با گوشت خام هستید) ، سینک ظرفشویی را از روی ظرف های کثیف پاک کنید و این ستون اصلی در تکنیک های آشپزی حرفه ای بحساب می آید. به این ترتیب ، می توانید به جای نگرانی از جمع شدن ظروف نشسته که بعدا باید با آن روبرو شوید ، می توانید از وعده های غذایی خود لذت ببرید .

این غذا رو هم بپزید!  آموزش طرز تهیه کوکو سبزی خوشمزه با زرشک و گردو

قدرت بینی خود را فراموش نکنید.

اگر خورک یا غذایی را روی اجاق گاز گذاشته اید و بویی را احساس کردید ولی هنوز از تایم و زمان پخت مانده است، حتما بازدیدی از اجاق داشته باشید .

غذا را با نسبت 1: 1 کره و روغن بپزید.

روغن از سوختن کره جلوگیری می کند .

طعم و مزه غذای خود را بچشید هنگام آشپزی.

شما باید بدانید که غذایی را که آماده کرده و پخته اید قبل از سرو آن چه طعمی دارد. بعضی اوقات کمی نمک بیشتر یا یک تکه ادویه باعث طعم بی نظیر غذا می شود.پس در مراحل مختلف پخت و پز غذا حتما آن را بچشید. در آشپزخانه خود ، عادت داشته باشید که غذای خود را هنگام پختن بچشید. به این ترتیب ، اگر سوپ ، خورش یا سس شما بیش از حد شیرین ، خیلی شیرین یا خیلی تلخ باشد ، می توانید قبل از رسیدن به میز شام آن را ذخیره کنید.

طعم و مزه غذای خود را بچشید هنگام آشپزی.

یاد بگیرید که چگونه یک مرغ کامل را قطعه قطعه کنید

خودتان را آموزش دهید ، تا یک قصاب باشید. نه تنها دوستانتان را تحت تأثیر قرار می دهید بلکه در خرید یک مرغ کامل به جای قطعات جداگانه آن نیز صرفه جویی خواهید کرد. انواع برش های مختلف در یخچال شما گزینه های بی پایان پخت و پز را نیز بازی می کند. سینه ها را صاف کنید ، با ران ها خورش درست کنید ، بالها را کباب کنید و لاشه را برای یک مرغ خوشمزه خانگی تهیه کنید. برای تمرین ، چند مرغ کامل بخرید ، نگران زیبایی آن نباشید. سناریوی بدترین حالت ، شما می توانید گوشت را برای کباب ها خرد کنید یا آن را درون سوپ بریزید.

این غذا رو هم بپزید!  بررسی فرهنگ آشپزی در طول تاریخ + نکاتی جالب از آشپزی ایرانی و تغییر و تحولات آن در طول تاریخ

مواد غذایی انبار شده را استفاده کنید

آن مواد غذایی را که به میزان زیادی ذخیره کرده اید و از آنها غافل شده اید حتما غذایی خوشمزه درست کنید. مثلا تخم مرغ ها در تمامی یخچال های خانه ها به مقدار زیادی دیده می شود. می توانید از تخم مرغ ها یک املت خوشمزه به همراه سبزیجات یا گوشت تهیه کنید و یا می توانید بعنوان صبحانه یا عصرانه نیمرو کنید و با نان سنگک میل کنید. از تخم مرغ می شود غذاهای متنوع خوشمزه ی زیادی درست کرد.

تفکیک زباله های بوجود آمده در آشپزی:

در هر پخت و پز و هر نوع آشپزی و شیرینی پزی حتما در حین کار تفکیک زباله های تر و خشک را فراموش نکنید چون کلید و رمز دانستن تکنیک های آشپزی حرفه ای در همین مورد نهفته و جای گرفته است. اگر شما بتوانید در زمان پخت غذا زباله های تر و خشک خودتان را تفکیک کنید قطعا نشان دهنده ی حرفه ای بودن شما را نشان می دهد. اگر کاهش زباله موجب صرفه جویی در پول برای رستوران ها می شود ، چرا نباید این کار را شما انجام دهید؟ در آشپزخانه خودتان ، خود را به چالش بکشید تا موارد جدیدی را برای مواد اولیه مورد استفاده در سطل آشغال بیابید. این عمل باعث کاهش هدر رفت ، موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود و همچنین شما را مجبور می کند که آشپز خلاق و باهوش تر ی باشید.

آیا کاهش زباله موجب صرفه جویی در پول برای رستوران ها می شود؟

در آشپزخانه خودتان ، خود را به چالش بکشید تا موارد جدیدی را برای مواد اولیه مورد استفاده در سطل آشغال بیابید. این عمل باعث کاهش هدر رفت ، موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود و همچنین شما را مجبور می کند که آشپز خلاق و باهوش تر ی باشید.

چاقوی تیز یک چاقوی ایمن است.

احتمالاً این را یک میلیون بار شنیده اید ، اما مهم است (و ارزش گفتن دوباره دارد). یک چاقوی کسل کننده نیروی بیشتری را برای بریدن مواد غذایی از چاقوی تیز به شما می گیرد ، به این معنی که دستان شما احتمالاً در این روند دچار لغزش می شوند.

چاقوی تیز یک چاقوی ایمن است.

یک چاقوی تیز به شما کمک می کند تا به کارهای مقدماتی خود را سرعت بخشیده و برش هایی به اندازه کافی ایجاد کنید ، این به شما کمک می کند تا پروتئین و سبزیجات به طور یکنواخت پخته شوند. درنهایت ، این به معنای بهتر نگاه کردن و مزه بهتر غذا است.

این غذا رو هم بپزید!  طرز تهیه توپک های پاستا خانگی | روش پخت مک اند چیز ایتالیایی

معرفی انواع مدل های آشپزی

کباب کردن در آشپزی :

در باب هنر آشپزی و آموزش آشپزی ، کباب کردن یکی از اصول اساسی در آشپزی است.برای کباب کردن می توانید از منابع مختلف گرما استفاده کنید: سوزاندن چوب ، ذغال سنگ ، شعله گاز یا گرمایش الکتریکی.قبل از کباب کردن ، غذا را می توان مزه دار با چاشنی کرد.روش مشابه کباب پز کردن ، جوشاندن است ، جایی که منبع حرارت به جای پایین از بالا منشا می گیرد.

سرخ کردن در آشپزی:

سرخ کنید ، جایی که غذا را خیلی سریع روی حرارت زیاد در ظرف روغن زده سرخ می کنیدماهی تابه ، جایی که غذا در ماهیتابه با روغن پخته می شود.سرخ کردن یکی از سریعترین روشهای طبخ غذا است که دمای آن معمولاً بین 175 تا 225 درجه سانتیگراد است. در آموزش آشپزی سرخ کردن یکی از مهمترین نکات است.

سرخ کردن غذا

تفت دادن غذا:

این باعث می شود بیشتر رطوبت موجود در غذا پخته نشود.سپس درجه حرارت بین 425 و 450F کاهش می یابد تا از طریق گوشت یا سبزیجات بپزد.

بخار پز کردن:

این بدان معنی است که غذای خود را در بخار آب روی آب جوش بپزید.با جوش آمدن آب بخار بالا می رود و غذا را در ظرف سوراخ دار بالا می پزد. برای بخارپز کردن داشتن ظرف مخصوص از شروط اصلی می باشد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تکنیک آشپزی حرفه ای آشنا شدید.همچنین از نکات آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنیدتا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

در تاس کباب چه زمانی باید به را اضافه کرد که له و شل نشود؟

برای اینکه به در تاس کباب له نشود، بهتر است آن را در 20 دقیقه آخر پخت به بقیه موادتان اضافه کنید و بگذارید روی حرارت کم بپزد و جا بیفتد.

اگر روی شیرینی پخته باشد اما درون آن خام باشد چه‌کار باید کرد؟

حتما قطر شیرینی زیاد است. شیرینی‌ها یک اندازه مشخص دارند. اگر مواد لازم را درست اندازه بگیرید و از قالب درست استفاده کنید این اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر روی کیک برشته شود و داخل آن نپخته باشد، روی کیک را با فویل بپوشانید و بعد دوباره درون فر بگذارید.

پیشنهاد ما به شما

طرز تهیه ی راتاتویی فرانسوی آسان و خوشمزه + تاریخچه راتاتویی

دستور پخت راتاتویی فرانسوی خانگی بدون دردسر بـه نقل از سایت تالاب : آموزشی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید